fbpx

Minu lugu

Kuni 25 eluaastani sain täita oma lapsepõlve unistust. Sain teha mida armastan ja lisaks mulle maksti selle eest palka. Profikorvpalluri kõige küpsemal ajal purunesid minu unistused ja eesmärgid kildudeks. 2013 aastaks olin viinud füüsilise keha piirajasse ja tagajärjeks miniinfarkt. Olin sunnitud loobuma profikorvpallist.

Sportlase jaoks on keha kui tempel, aga ma ei osanud sellest eest hoolt kanda. Ma ei teadnud midagi teadlikust toitumisest ja ei pööranud tähelepanu ka unele. Xbox ja netipokker röövis mu tervistavat und. Ma sain selle paugu kätte, mis pani mind muutma. Nii tihti on ka inimestel. 

Une coach Timo Oja oli endine profikorvpallur
Sportlase jaoks on uni kriitiline - Timo OJa

Kerime aega edasi…

2018a jõudis mulle kohale, et pean muutma toitumisharjumusi. Kuigi sportlasekarjäär andis kaasa tervislikud eluviisid tõusis ikkagi kehakaal. Mind kimbutasid erinevad sümptomid. Esines pidev näljatunne kuigi olin söönud toekad põhitoidukorrad. Tühi kõht muutis mind tigedaks. Öösiti vahel ärkasin üles ja pidin nälja kustutamiseks haarama midagi külmkapist. Emotsioonid olid kõikuvad ja peale söömist tabas unisus.

Pilt insuliiniresistentsest inimesest

Juhuslik avastus viis mind toitumisteaduse põnevasse maailma. Toidulaual tehtud muudatused päästsid mind eeldiabeedi eest, vajamata ränka treeningrežiimi või kalorite lugemist. Sukeldusin sügavamale füsioloogia, psühholoogia ja kronobioloogia teadmistesse. Õppisin läbi maailma ekspertide. 

Läksin ka ametlikult tegema toitumisnõustaja kutset Rahvatervise Akadeemias, kuid jätsin kooli pooleli. Minu jaoks oli liiga pealiskaudne. Minu vaatenurk on funktsionaalne – uurin, kuidas toit mõjutab hormoone ja ainevahetust, nähes samal ajal inimkeha ühtse tervikuna. Olen ka 36 eluaastal elu kõige paremas vormis. Inimese keha on maailmaime ja tahan pean ise seda mõistma kuna kannan seda endaga kaasas. Ei saa alati loota, et keegi teine teab paremini. 

Teadlik toituja ei pea kaloreid lugemat või trenni lõhkuma

2023 aastaks on minust saanud une coach ja koolitaja. Tahan tuua inimesteni rohkem unetervise teadmisi. Üritan keerulise uneteaduse tuua lihtsasse keelte. Kuna olen ise rahutu unega ja tihti öösel ärkamisi, on see pannud mind rohkem uurima ja avastama erinevaid põhjuseid ning ka lahendusi. Läbi enese praktika saan tuua ilmsiks põnevaid teadmisi, mis aitaks inimestel tõsta välja puhkamise ja taastumise taset. 

Soovin eriti jõuda noorte ette, et aidata neil ennetada suuremaid uneprobleeme tulevikus. Keskond pole enam nii unesõbralik ja on oluline mõista segavaid faktoreid, mille järel saavad nad kohendada uneharjumusi ja keskkonda.

Une koolitus koolides -Timo Oja
Une koolitaja terviseentusiast Timo Oja
Olen omandanud magistrikraadi TÜ sporditeadustes. Läbisin ka tunnustatud sertifikaadi programmi Precision Nutrition online coaching õppe, mis käsitles une, stressi ja taastumise teadust.
Une, stressi ja taastumise coach Timo Oja

Lisad: 

Tutvu tööga – Erinevate venitusharjutuste mõju alajäsemete hüppevõimele ja kiirusnäitajatele soojendusel.

Magistrikraad: Spordijuhtimine ja treener

Tutvu tööga – Hüppeharjutuste mõju reie-nelipealihase kontraktiilsete omaduste näitajatele passiivsel puhkepausil korvpalli
vahetusmängijatel.

-Rahvatervise Akadeemias (650h mahus õppeaineid): Toitumis- ja terviseteraapia I moodul: toitumisnõustaja väljaõppe (kool lõpetamata)

 

Timo Ojal on magistrikraad spordijuhtimises

Olen kui teejuht parema une saavutamiseks.
Küsi pakkumist koolitusele

Scroll to Top